26. 5. 2010 - Mucha na známkách E a Z již na všech poštách

31.03.2011 11:23

Po velkém úspěchu nové známky s Fifinkou přichází ve středu 26. května do prodeje na všech pobočkách České pošty další samolepící známky. Tentokrát s motivy děl Alfonse Muchy a symboly E a Z. Na své si přijdou i děti s novou pohlednicí s postavičkami ze Čtyřlístku. Jako úplnou novinku chystá Česká pošta známku u příležitosti vítězství našich hokejistů na Mistrovství světa v ledním hokeji.

Nové výplatní známky s náměty z díla Alfonse Muchy vychází u příležitosti 150. výročí narození tohoto našeho umělce a pokračují v novém trendu České pošty - jsou samolepící, v praktickém sešitku a s písmenovým označením.

První známka s portrétem zvaným Gismonda nese označení "E" a je určena do evropských zemí. Druhou známku s motivem světoznámého Muchova obrazu Zvěrokruh a s označením "Z" potom můžete použít do zámoří - takto označená známka totiž odpovídá ceně služby pro prioritní Obyčejnou zásilku do zahraničí do 20 g do mimoevropských zemí. Sešitek obsahuje vždy šest kusů známek. Známkový sešitek s písmenovými známkami E stojí 102 Kč, se známkami Z potom 108 korun. Stejně jako známky s nominální hodnotou jsou i písmenové známky kombinovatelné. Každá ze známek se dá samostatně či v kombinaci s jinými známkami použít pro zásilky adresované po ČR i do zahraničí.

 

Tarif   Cena    Kam
A 10 Kč Vnitrostátní obyčejné psaní – standard do 50 g
E 17 Kč Prioritní obyčejné zásilky do zahraničí do 20g – evropské země
Z 18 Kč Prioritní obyčejné zásilky do zahraniční do 20 g – mimoevropské země

   

Platnost známek

Všechny tyto známky budou mít neomezenou platnost a pořizovací cena bude odpovídat ceně poštovní služby v době, ve které si je lidé zakoupí. Známka však bude platit neomezeně a poštovní službu s ní bude moci zákazník uhradit i v případě, že dojde k cenové úpravě. Z dlouhodobé perspektivy je tedy samolepící známka svým způsobem výhodnou investicí.

 

Více informací naleznete na webu věnovanému písmenovým známkám: www.pismenoveznamky.cz